Друк

Нерухомість

Купівля об’єкта нерухомості або інвестування у будівництво нерухомості є однією з найбільш коштовних операцій. Слід зазначити, що для цього є вагомі підстави – в більшості випадків об’єкт нерухомості (як виробниче приміщення, будинок чи то квартира) набувається для достатньо тривалого використання.

На даний час ринок нерухомості в Києві та Київській області є достатньо насиченим – існує безліч будівельних компаній, які пропонують громадянам та бізнесу інвестувати кошти у будівництво об’єктів нерухомості, агентств нерухомості, які спеціалізуються на продажі готового житла або виробничих приміщень/будівель, приватних осіб, які бажають реалізувати власну нерухомість або виступити посередниками у продажу об’єктів нерухомості. Подібне насичення ринку нерухомості є цілком закономірним – ціни на нерухомість у Києві та області є одними з найвищих в Україні, а попит постійно зростає.

Закономірним явищем є наявність на жвавому столичному ринку нерухомості продавців, які намагаються реалізувати завідомо «проблемні» об’єкти або просто є шахраями. Саме тому потрібно бути особливо уважним на етапі вибору об’єкта купівлі/інвестування та ведення переговорів/попередніх домовленостей з продавцем. Типовими ризиками, з якими стикаються покупці/інвестори є:

   Незаконне будівництво – продаж об’єктів забудовниками, які не отримали всі необхідні дозвільні документи на будівництво або забудовниками, які не мають на меті будувати взагалі;

     Фіктивні продавці – ситуація, коли об’єкт нерухомості продають особи, які не мають на це права. Зазвичай подібні «продавці» використовують підробні документи або приховують деякі важливі документи – тож, на перший погляд, особі яка не має спеціалізованої освіти, досвіду та знань, може здатись що продаж є цілком законним;

    Порушення прав третіх осіб – реєстрація в об’єкті неповнолітніх, інших осіб, наявність зареєстрованих за адресою об’єкта компаній, продаж об’єкта без отримання згоди другого із подружжя, інших співвласників, органів опіки та піклування;

    Наявність обмеження на розпорядження об’єктом нерухомості – нерухомість може знаходитись під арештом або існує заборона на її продаж (відчуження), нерухомість знаходиться в заставі у банку, фінансової установи чи іншої особи;

     Приховування реальних підстав продажу об’єкта нерухомості;

     Судові тяжби стосовно права власності на об’єкт нерухомості;

   Проблемні документи – реєстрація права власності на об’єкт проведено з порушенням або взагалі не проведена, наявні перепланування, які не оформлені належним чином;

    Умисне заниження вартості об’єкта нерухомості для цілей зменшення суми податків;

     Завідомо неправомірні умови договорів – недотримання обов’язкових вимог форми та змісту договору, наявність умов, які виключають можливість повернення завдатку.

Недотримання вимог законодавства може призводити до негативних наслідків в першу чергу для покупця/ інвестора. Подібними наслідками є зайві матеріальні витрати, втрата коштів в принципі, купівля проблемного об’єкта, що призводить до зайвих судових тяжб та проблем з оформлення права власності, занадто довге будівництво об’єкта нерухомості (при інвестуванні), високий шанс фактичного не завершення об’єкта нерухомості (при інвестуванні) та сумнівні (а досить часто відверто шахрайські) дії з боку забудовника чи агентства нерухомості.

Викладене свідчить, що допомога юриста по нерухомості може знадобитись на будь – якому етапі угоди. Оптимальним варіантом є залучення фахівця на етапі підбору об’єкта купівлі/інвестування – це дозволить мінімізувати Ваші ризики. Юрист з нерухомості завжди зможе провести глибокий аналіз ситуації, що склалася, законодавчо обґрунтувати найбільш вигідні для клієнта варіанти виходу з неї, знайти оптимальний спосіб захисту інтересів клієнта і, при необхідності, в судовому порядку здійснити професійну і якісну захист прав на нерухомість і відновити порушені інтереси.

В РАМКАХ ПРАКТИКИ НЕРУХОМОСТІ Ми надаємо наступні послуги:

- консультація з питання вибору оптимальної схеми купівлі / продажу об'єкта;

-комплексне супроводження та підбір об’єктів інвестування/купівлі нерухомості на первинному ринку;

-комплексний аналіз договору і виявлення прихованих умов;

-перевірка правовстановлюючих документів, а також повноважень продавця і його представника;

-аналіз документів, що підтверджують права на будівництво та на земельну ділянку;

-супровід процесу здійснення угоди в нотаріуса (адвокат з нерухомості також може взяти участь в переговорах із забудовником);

-перевірка нерухомості на наявність арештів, заборон на відчуження та іпотеки;

-усунення виявлених ризиків, внесення змін і застережень до угоди;

-організації безпечного розрахунку;

-державна реєстрація прав на нерухоме майно;

-представництво інтересів та захист/відновлення порушених прав в суді;

-супроводження угод з купівлі/продажу земельних ділянок;

-встановлення порядку використання земельних ділянок;

-проведення узаконення самовільного будівництва і введення об'єкта в експлуатацію.

Також, вважаємо за необхідне зазначити, що затягування термінів спорудження об'єкта нерухомості може завдати досить значної шкоди інтересам приватного інвестора, особливо в тих випадках, коли кошти спочатку вкладалися з метою подальшого продажу об'єкта нерухомості, здачі даного об'єкту в оренду або з метою збереження активів. Слід зауважити, що в 2012-2015 роках середньостатистичний інвестор, який зіткнувся з подібною проблемою, в середньому зазнав збитків у сумі 90 - 130 тисяч гривень (збиток розрахований за методикою порівняння коливання цін на подібні об'єкти інвестування з урахуванням можливої ​​здачі в оренду готового об'єкта, а також з урахуванням коливання цін долара США). Більше того, крім очевидних фінансових збитків і побутових незручностей, сам факт існування подібної проблеми доставляє моральну шкоду інвесторові - людина нервує, хвилюється і тому змушений витрачати свій час і кошти з метою захисту своїх прав та інвестицій.

Юристи компанії «Лєтрадос» проведуть комплексний, ретельний і найвищою мірою компетентний аналіз інвестиційної документації, досліджують наявність серйозних проблем у забудовника з органами влади і кредиторами, проаналізують правильність і повноту оформлення дозвільної документації забудовника. Це допоможе Вам зберегти і захистити свої кошти, законні права та інтереси, а також оцінити перспективи інвестування / купівлі - продажу і виникнення будь-яких проблем або ризиків в подальшому.

Головне що Ви отримаєте це впевненість у правильності своїх дій і гарантію збереження не тільки вашого матеріального добробуту але і морального здоров'я. Основний принцип нашої діяльності - якісна робота виключно на результат і в інтересах клієнта.

Якщо у Вас виникли питання, необхідність у супроводженні угоди з купівлі нерухомості або Вам потрібні представництво і захист Ваших прав та законних інтересів, зверніться до фахівців нашої компанії.

Наша адреса:

01601, м. Київ, вул. Мечникова, 16,

поверх 4, офіс 4

telephone (044) 253-40-99

ks (096) 346-10-68

life (063) 207-09-11

mts (099) 369-91-10